„Ojcowie Niepodległości”

28 września br. z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” w Strzegomiu odbył się wernisaż wystawy pn. „Ojcowie Niepodległości”.

Uroczystego otwarcia dokonał dr Marek Gadowicz z Instytutu Pamięci Narodowej. Strzegomianie mieli okazję wysłuchać wykładu inauguracyjnego i poznać postaci: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego, jako „Ojców Niepodległości”.

Elementy wystawy, prócz wizerunku „Ojców Niepodległości”, prezentują oś czasu ukazującą najważniejsze wydarzenia procesu odbudowy państwowości, a także przedruki stron Monitora Polskiego z pierwszych dni niepodległości.

Wystawa w Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” w Strzegomiu będzie dostępna do 19 października 2018 roku. Autorami wystawy są dr Zofia Fenrych oraz Mateusz Lipko.

Zapraszamy!